דירה מקבלן או מיד שנייה?

בימינו, כאשר נדמה כי מחירי הדירות לא מפסיקים לעלות, כולם מחפשים אחר העסקה הטובה והמשתלמת ביותר. אז מה עדיף לנו – דירה מקבלן או מיד שנייה? מה היתרונות ומה החסרונות של כל אחת מן האופציות האלו? והאם ישנה תשובה חד משמעית?

המחיר

בכל עסקת קנייה של דירה אנחנו חייבים לחשב את המחיר הסופי, כאשר גם לדירה מקבלן יש עלויות נוספות וגם לדירה יד שנייה. בעוד בעבור שתי האופציות נצטרך לשלם מס רכישה וריבית על המשכנתא, ישנן הוצאות שונות המשתנות בין שתי האופציות הללו. כאשר מדובר ברכישת דירה מקבלן, קל לנו מאוד לחשב את העלויות הנוספות, הכוללות את שכר הטרחה של עורך הדין של הקבלן, ולעיתים גם שכר טרחה של עורך דין אשר ייצג אותנו אל מול הקבלן. פריסת התשלומים אל מול הקבלן טומנת בחובה גם היא ריביות שונות, כמו הצמדה אל מדד תשומות הבנייה שלא תמיד נוכל לאמוד מראש, אם יעלה או יישאר אותו הדבר. במידה ובחרנו לרכוש דירת יד שנייה, לעיתים נצטרך לשלם דמי תיווך למתווך שמצא לנו את הנכס. גם הפעם, נזדקק לשירותיו של עורך דין, אך נראה כי ההבדל הגדול ביותר טמון דווקא בשיפוץ אותו נצטרך לערוך על מנת להתאים את הדירה אל הצרכים שלנו ואל סגנון הבנייה המודרני – בעיקר אם הדירה אותה אנחנו רוכשים ישנה.

דירות חדשות

תחזוקת הנכס

אין ספק כי כאשר רוכשים דירה יד ראשונה ישר מהקבלן, אנחנו נהנים מאחריות בעבור אלמנטים שונים במבנה, שנת בדק אשר במהלכה יבוצעו תיקונים כנדרש ובהתאם לחוק, וגם סביבת מגורים שהיא חדשה עם תשתיות חדשניות במבנה. בדירות יש שנייה, בעיקר במבנים ישנים, פעמים רבות נמצא את עצמנו משלמים בעבור תיקונים של תחזוקה שוטפת גם של הדירה, אך גם של המבנה עצמו. מאחר ודירת יד שנייה אינה מגיעה עם אחריות של קבלן, כל סוגיה של רטיבות במבנה, סדקים, בעיות של מערכת ביוב, משאבות מים ועוד – הינה באחריותנו הבלעדית.

מבצעים והנחות

בעוד דירה יד שנייה מגיעה בדיוק כפי שהיא וכפי שבעל הנכס מעוניין למכור אותה, הרי שכאשר אנחנו רוכשים דירה מקבלן, אנחנו יכולים ליהנות ממבצעים או מהנחות שיווקיות, כאלה המגיעים גם עם חסכון כספי גדול, אך גם עם תוספות שונות אשר יטיבו עם החיים שלנו בעתיד, החל מסוג הריצוף של המרפסת, מערכות החשמל או הברזים של הבית, פריסת תשלומים נוחה או במסגרת התשלום אל הקבלן עצמו ועוד.

מבחינת עתיד הנכס, יכולת ההשבחה של הנכס וגם מבחינת נוחות החיים, ואפילו המחיר הסופי, רכישת דירה ישירות מן הקבלן הינה עסקה משתלמת במיוחד, והיא אף עשויה להשתלם עוד יותר אם אתם רוכשים את הנכס על הנייר. חברת י.זילברמינץ ובנו בע"מ מזמינה אתכם ליהנות ממגוון רחב של דירות חדשות, מרווחות ואיכותיות באזורי הביקוש הגבוהים ביותר בארץ.