קניית דירה חדשה מקבלן

כולנו חולמים על דירה, כזו שנמצאת בדיוק במקום המועדף עלינו, עם תשתיות חדשות, בסמיכות אל כל השירותים העירוניים, בתי הספר והגנים, כזו שתוכל לשמש אותנו לאורך שנים ארוכות ולספק לנו את כל צורכי המגורים שלנו ומעבר. אז למה כדאי לנו דווקא לקנות דירה חדשה מקבלן? מה כדאי לנו לבדוק לפני שאתם חותמים על עסקה? ומהו בכלל חוזה המכר? לפניכם כל הפרטים.

קניית דירה מקבלן

לבחור את הבית שלנו

בחירת הדירה ואזור המגורים הוא אחד הדברים הקשים ביותר בעבור כל אדם. זוהי העסקה הכלכלית הגדולה ביותר שנעשה, והיא גם גורלית. היא זו שתקבע איך יראו החיים שלנו מכאן והלאה. לכן, בחירת הדירה ואזור המגורים הוא תהליך ארוך. כדאי לבחור בשכונה חדשה עם תשתיות חדשות, עם פארקים וגנים, עם מרכז מסחרי וכמובן כל השירותים להם אנחנו נזדקק, גם מבחינת חינוך ותרבות. גם דרכי גישה הם נתונים חשובים שיש להתייחס אליהם, והמרחק מעיר המגורים אל המשפחה המורחבת ואל מקום העבודה. אחרי שכבר החלטנו איפה אנחנו רוצים לגור, חשוב מאוד לבחור דירה שתוכל לתת מענה גם לתקופה הקרובה וגם לתקופה רחוקה, לאורך שנים, בעיקר אם אנחנו מעוניינים להרחיב את המשפחה. יש לתת את הדעת לגודל המטבח, למספר החדרים, לכמות חדרי השירותים, האם יש לדירה מקומות אחסון, מרחב מחייה מספק, מרפסת ועוד. כדאי לבדוק את כל האופציות העומדות לפניכם במסגרת התקציבית שלכם.

בודקים לפני שחותמים

ברגע שחתמם על חוזה המכר, אתם למעשה מחויבים בתשלומים לקבלן. לכן, חשוב מאוד לבדוק את כל הנתונים לפני שאתם ניגשים לחתום על העסקה. ראשית, כדי לברר האם הקבלן רשום בצורה חוקית, תוכלו לבקש לראות רישיון או לבדוק את פנקס הקבלנים. הקרקע עליו נבנה הפרויקט צריכה להיות בבעלות המוכר וגם את זה יש לבדוק בלשכת רישום המקרקעין. זו הסיבה, כי כאשר אתם רוכשים את הדירה מקבלן מוכר וגדול, אתם יכולים לישון בראש שקט. יחד עם זאת, אל תוותרו על בדיקת כל הנתונים הטכניים ואל תשכחו לוודא כי תוכלו לרשום בטאבו הערת אזהרה לטובתכם. חתימה על חוזה המכר

בהנחה שבדקתם אל כל הנתונים והכל רשום ועשוי כחוק, השלב הבא הוא להבטיח לעצמכם את הדירה. טרם חתימה על החוזה, סביר להניח, שתתבקשו לחתום על זכרון דברים על מנת להבטיח לעצמכם את הדירה. קחו בחשבון שזכרון הדברים קושר אתכם ישירות אל הדירה, והפרתו הינה הפרת חוזה, ולכן, את כל הבדיקות עשו לפני. חוזה המכר כולל בתוכו את כל תנאי הרכישה, את התשריט של הדירה, המיקום שלה במבנה, המפרט ורמת הגימור. בדקו היטב היטב, והיעזרו בעורך דין לפני שאתם חותמים. כל בקשה שיש לכם לקבלן, כמו הוספת נקודות חשמל או שבירה של קיר צריכות להיות כלולות בתוך חוזה המכר, עד לרמה של סוג המרצפות והחלונות.

רכישת דירה חדשה מקבלן מאפשרת לכם ליהנות מאיכות ואחריות, יחד עם זאת, חובתכם לבדוק היטב על מה אתם חותמים ומה כוללת העסקה, חברת י.זילברמינץ משווקת דירות למכירה במודיעין ובצור יצחק, ניתן להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

"הבהרה: המידע המוגש במאמר זה, מהווה מידע כללי בלבד. השימוש במידע, כאמור, אינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת ו/או יעוץ ו/או ייעוץ משפטי."