מחזור משכנתא

מבקשים לחסוך הוצאות כבדות ומיותרות? תחשבו על מחזור משכנתא! מה משמעות המונח, למי האופציה מיועדת ואף כיצד עובדת השיטה? המשיכו לקרוא! ראשית נציין שהחלטות הנוגעות למשכנתא כרוכות לא פעם בתחושות לחץ בלתי נעימות לאור סכומי הכסף הגדולים המאפיינים את התחום. על כן אם ניתן להקל את התנאים יש להכיר בכך, וכיוון שמחזור משכנתא מהווה את הדרך היעילה ביותר על מנת להקל על התשלום החודשי, הרי שמוטב לבחון את ההזדמנות לחסוך.

קניית דירה מקבלן

חשיבות עזרה מקצועית של יועץ משכנתאות

מאחורי ההצעה מסתתר הליך כלכלי פשוט, אך חכם. המטרה הראשית היא למצוא משכנתא בעלת תנאים המתאימים למצבכם הכלכלי ולמצב השוק. ברגע שנמצא מסלול יותר נכון, יש לסגור את תנאי המשכנתא הקודמת ולהתחיל להתחייב לתנאי המשכנתא החדשה. עם זאת, על מנת לבצע זאת מוטב להיעזר בגוף מקצועי שיעזור לכם להבין האם יש מסלול יותר כדאי ואף מהן הסיבות, וזאת כי לא תמיד ניתן להבין את כלל ההשלכות העתידיות.

מתי לשקול לעבור מסלול?

לא בכל רגע נתון יש לבחון האם קיים מסלול יותר ראוי, אך כן יש לעצור ולבחון אלטרנטיבות באחד משני המצבים הבאים: כאשר חל שיפור משמעותי במצב הפיננסי שלכם, או כאשר מצב השוק במגמת שינוי. כך למשל אם יש ירידה תלולה במשק בעקבות מצב הריבית, אם זכיתם בירושה, אם חסכון ארוך טווח נפתח וכדומה, הרי שאז מוטב לפנות אל יועץ בתחום ולבחון שורת חלופות ראויות.

דברים שכדי לדעת

הליך כגון מחזור של משכנתא מתאפשר בכול בנק בו בוחרים. מכאן שגם אם בתחילה לקחתם משכנתא בבנק אחד, הרי שתוכלו להעבירה לבנק אחר. עם זאת, יש לדעת שלצד העובדה שמהלך שכזה אפשרי, הוא גם לרוב יהיה כרוך בקנסות עבור הצד ממנו נלקחה המשכנתא הראשונית. כמו כן, ייתכן שתהיו מחויבים בתשלומים נוספים, כגון עמלת אי הודעה מוקדמת, עמלת היוון בגין הפרשי ריבית, עמלת מדד ממוצע, עמלת הפרשי שער וכדומה. מה עומד מאחורי העמלות, מתי שווה לקחת את הסיכון ואף מול כמה עמלות אתם עתידיים לעמוד? ובכן אכן שאלות חשובות, אך בשלב זה מוטב להעביר את השרביט לדמות מקצועית שבקיאה בתחום, וזאת על מנת שהיא תבחן לעומק את הסיטואציה ותדע להמליץ האם בסופו של יום מוטב להישאר במס4לול הקיים, או שמא לחשב מסלול מחדש, וזאת כי למרות העמלות, אתם עתידיים לצאת כשידכם נמצאת על העליונה.

היו תמיד מעודכנים

כיום, אולי יותר מתמיד, מומלץ לבחון מחזור משכנתא, וזאת כיוון שבשנים האחרונות חלו לא מעט תנודות בשוק הנדל"ן, כך שניתן ליהנות מירידות מחירים מהותיות. כמו כן, הבנקים נמצאים כיום בתחרות בריאה עבור הצרכן, ועל כן ישנם מסלולי משכנתא יותר כדאיים. לכן מומלץ להתאים את המשכנתא לנתונים החדשים, או לכל הפחות שווה לבחון את פני הדברים!